Trabzon İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon aday tanıtım toplantısında, Ak Parti Trabzon İlçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Toplantıda konuşan Erdoğan; son 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de Trabzon'un asaletine yakışanı yapacağına inandığını ifade etti. Haberimizin devamında Ak Parti Trabzon İlçe Belediye Başkan Adaylarını bulabilirsiniz.

Ak Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Ekim

 Osman Nuri Ekim Ak Parti Akçaabat Belediye Başkan Aday

Ak Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Ekim, 25 Nisan 1980 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu tamamlamasının ardında, 1997 yılında Akçaabat Lisesi'nden mezun oldu. 2003 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Çevre Mühendisliği üzerine Trabzon başta olmak üzere, Ankara, Ardahan, Samsun, Konya gibi birçok şehirde, DSİ ve Karayolları'na ait projeleri üstlenerek, başarı ile tamamladı. 2014 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve İmar komisyon üyeliği, 2018 yılı Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcılığı yaptı. Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden 31 Mart 2019 seçimleri için 16 Kasım 2018'de etti. AK Parti tarafından Akçabaat Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Osman Nuri Ekim, evli ve 2 çocuk babası.

Ak Parti Araklı Belediye Başkan Adayı Recep Çebi

 Recep Çebi Ak Parti Araklı Belediye Başkan Adayı

Ak Parti Araklı Belediye Başkan Adayı Çebi Recep Çebi, 1965 yılında Araklı Yolgören mahallesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’un Araklı İlçesinde tamamladı. Anavatan Partisi’nde Gençlik Kolları başkanlığı ve ilçe başkanlığı yaptı. 2004 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi'nden Araklı İl Genel Meclisi üyesi olarak yerel parlamentoda görev aldı. 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde AK Parti'nin Araklı Belediye Başkanı olarak seçildi. Recep Çebi, evli ve biri kız olmak üzere, dört çocuk babasıdır. 31 Mart yerel seçimler için AK Parti tarafından Araklı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Ak Parti Arsin Belediye Başkan Adayı Muhammet Sait Gürsoy

 Muhammet Sait Gürsoy Ak Parti Arsin Belediye Başkan Adayı

Ak Parti Arsin Belediye Başkan Adayı Muhammet Sait Gürsoy, 1970 yılında Arsin'de dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini Trabzon’un Arsin İlçesi'nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Gürsoy sonrasında, Atatürk Üniversitesi Muhasebe Denetimi bölümünde yüksek lisans yaptı. Arsin'de iş hayatını devam ettiren Gürsoy, AK Parti'nin kuruluşundan itibaren birçok kademesinde önemli görevlerde bulundu. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcılığı görevlerinin yanı sıra, İl Seçim Koordinasyon Merkezinde aktif olarak görev alıp yerel ve genel seçim çalışmalarında bulundu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildikten sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilliği, AK Parti Grup Başkanvekilliği ve Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı da yapan Gürsoy, hali hazırda bu görevlerine devam etmektedir. Gürsoy, evli ve 3 çocuk babasıdır. 31 Mart yerel seçimleri için AK Parti tarafından Arsin Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Ak Parti Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Harun Demirci

 Ak Parti Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Harun Demirci

Ak Parti Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Harun Demirci, 2003 yılının sonunda AK Parti saflarına katılan ve partini çeşitli kademelerinden görev yaptıktan sonra 2009 yılının sonunda, mevcut ilçe başkanının istifasının ardından bu göreve ataması yapıldı. O tarihten bu zaman kadar ilçe başkanlığı görevini yürüten İlçe Başkanı Demirci, 2009-2014 yılları arasında da hem ilçe başkanlığı hem de İl Genel Meclisi üyeliği görevlerini birlikte başarıyla yürüttü. Türkiye'de en uzun süreli ilçe başkanlığı yapanlardan birisi olan Demirci, gerek ilçe başkanı gerekse il genel meclisi üyesi olarak, Beşikdüzü'nün 34 mahallesini hem karış karış gezdi, hem de hizmet getirmek için var gücüyle çalıştı. 31 Mart yerel seçimler için AK Parti tarafından Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Ak Parti Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi Tok

 Ak Parti Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi Tok

Ak Parti ÇaykaraBelediye Başkan Adayı Hanefi Tok, 1967 yılında Çaykara Ilçesine bağlı Egridere Köyü’nde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimimi Trabzon’un Çaykara İlçesi’nde, lise öğrenimini ise Trabzon Lisesi'nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünü 1988 yılında tamamlayarak mezun oldu. 1990 yılında vatani görevimi Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra ticarete atıldı. 2001 yılında Çaykara Ilçesi'nde AK Parti Kurucu Ilçe başkanı olarak atandıktan sonra iki dönem ilçe baskanlığı görevini yürüttü. Uzun yıllar Çaykara'da ticaretle uğraştı. Ak Parti ÇaykaraBelediye Başkan Adayı Hanefi Tok, evli ve dört çocuk basabı.

Ak Parti Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Mehmet Aşık

 Ak Parti Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Mehmet Aşık

Ak Parti Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Mehmet Aşık, 1966 yılında Dernekpazarı Kondu mahallesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Dernekpazarı'nda okudu. 1982-1983 Eğitim öğretim yılında Trabzon Lisesi'nden Mezun oldu. 1983 Yılında KTÜ Tıp Fakültesi'ni kazanıp 1989 yılında mezun oldu. 1989-1991 yıllarında Denizli'nin Tavas ilçesi Konak Kasabası Sağlık Ocağı'nda mecburi hizmetini yaptı. 1991 Yılında Trabzon Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne tayin oldu. 1991-1992 yıllarında askerliğimi Çorlu'da yaptı. 1992 yılından 2010 yılına kadar Trabzon Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı. 1998-2000 yıllarında Trabzon Tabip Odası Merkez Delegesi olarak, 2008 2010 yıllarında Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi ve Saymanı olarak görev yaptı. 2005 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2010 Yılından beri Özel Yıldızlı Güven Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı ve Kalite Yönetim Direktörü olarak çalışmakta. Özellikle Kalite Yönetimi, Proje Yönetimi, İletişim Becerileri, Hasta Hakları konularında sertifikalı eğitimler aldı. Mehmet Aşık evli ve iki çocuğu var.

Ak Parti Düzköy Belediye Başkan Adayı Yılmaz Ankara

 Ak Parti Düzköy Belediye Başkan Adayı Yılmaz Ankara

Ak Parti Düzköy Belediye Başkan Adayı Yılmaz Ankara, 1964 yılında Trabzon’un Düzköy İlçesi’nde doğdu. Eğitim öğretim hayatını Düzköy'de tamamladı. Genç yıllarından itibaren siyasetin içersinde oldu. Farklı siyasi oluşumlarındaki görevlerinin ardından, AK Parti Düzköy Kurucu ilçe başkanlığını yaptı. Müteahhit olan Yılmaz Ankara, evli ve 4 çocuk babası.

Ak Parti Hayrat Belediye Başkan Adayı Salih Öztel

 Ak Parti Hayrat Belediye Başkan Adayı Salih Öztel

Ak Parti Hayrat Belediye Başkan Adayı Salih Öztel, 1978 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Memur bir ailenin çoçuğu olması sebebiyle, ilk ve orta öğrenimini Sivas'ın Divriği ilçesinde okudu. Ardından 2 yıl medrese eğitimi aldı. Of İmamhatip Ortaokulu'nda eğitimine devam eden Öztel, Hopa İmamhatip lisesinden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Üniversitesi önlisans bölümünden mezun oldu. AK Parti'de Hayrat kurucu ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2002-2007 yılları arasında ilçe gençlik kolları başkanlığı görevini yürüttü. Askerlik görevinin ardından 2010 yılında Trabzon Hayrat AK Parti ilçe başkanı oldu. 2018 yılında istifa ederek Hayrat Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunda bulundu. Salih Öztel Evli ve 2 çocuk babası.

Ak Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan

 Ak Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan

Ak Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan,  1979 Yılında Trabzon'da doğdu. 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2008-2011 yıllarında yapılan olağan kongrelerde Ak Parti Maçka İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 2013 yılına kadar görevine devam eden Koray Koçhan, 2014 yerel seçimlerinde Maçka Belediye Başkanı seçildi. Koray Koçhan evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Of Belediye Başkan Adayı Salim Salih Sarıalioğlu

 Ak Parti Of Belediye Başkan Adayı Salim Salih Sarıalioğlu

Ak Parti Of Belediye Başkan Adayı Salim Salih Sarıalioğlu, 1967 yılında Trabzon’un Of İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Of'ta tamamladı. KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1991 yılında mezun olan Sarıalioğlu, 1993 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş.'de çalışmaya başladı. 1995 yılında Of Belediyesi'ne geçiş yaptı. Fen İşleri birimindeki 18 yıllık görev süresinin ardından 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti'den Of Belediye Başkanı Adayı oldu. Of Belediye Başkanlığına seçilen Sarıalioğlu, evli ve 2 çocuk babası.

Ak Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç

 Ak Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç

Ak Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç 1972 Yılında Trabzon Maçka Ormanüstü Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini Maçka Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda, liseyi Maçka İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1995 yılında Trabzon'da serbest avukatlık yapmaya başladı. 1997 yılında vatani görevini Tekirdağ Çorlu'da tamamladı. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluşunda, Trabzon Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve İl Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2002 yılında İl Yönetim Kurulu tarafından AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na seçildi. 2004 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atandı. 2006 ve 2009 yıllarında yapılan AK Parti olağan il kongrelerinde il başkanlığına seçildi. 2007 genel seçimlerinde 7. sıra milletvekili adayı oldu. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Ahmet Metin Genç, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Sürmene Belediye Başkan Adayı Rahmi Üstün

 Ak Parti Sürmene Belediye Başkan Adayı Rahmi Üstün

Ak Parti Sürmene Belediye Başkan Adayı Rahmi Üstün 01 Mart 1956 tarihinde Trabzon’un Sürmene İlçesin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sürmene'de, yükseköğrenimini ise Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü'nde tamamladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra aile şirketi olan Üstün Hafriyat Kolektif Şirketi'nde yöneticilik yapmaya başladı. İş yaşamına 1986 yılında kurdukları Sürçaysan Çay Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile devam eden Rahmi Üstün, Üstün Petrol ve Çamlıca Enerji A.Ş.'de de yöneticilik yapmaktadır. 1997 yılında Çay Sanayicileri ile birlikte kurmuş oldukları Çay Sanayicisi İş Adamları Derneği (ÇAYSİAD) Başkanlığı'na halen devam etmektedir. 2013 yılında kurulan Sürmene Sanayici İş Adamları Derneği başkanlığını yürütmektedir. DOKASİFED'de başkan yardımcılığı yapmaktadır. 1991-1996 yılları arasında Rize'de faaliyet gösteren Çay Sanayicileri Derneği'nde yönetim kurulunda görev aldı. 2006-2012 yılları arasında Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği'nde yönetim kurulu üyeliği, 2007-2009 yılları arasında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda meclis üyeliği, 2008 yılında Rize'de kurulan Ulusal Çay Konseyi'nde iki dönem başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1991-2002 yılları arasında 10 yıl Sürmenespor Başkanlığı, 2002-2003 yıllarında Trabzonspor'da yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 1992-1998 yılları arasında siyasi bir partide İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 1998-2001 yılları arasında İl Genel Meclis Üyeliği, 1998-2007 yılları arasında da siyasi bir partinin ilçe başkanlığını yaptı. Üstün, evli ve beş çocuk babasıdır.

Ak Parti Tonya Belediye Başkan Adayı Osman Beşel

 Ak Parti Tonya Belediye Başkan Adayı Osman Beşel

Ak Parti Tonya Belediye Başkan Adayı Osman Beşel 1959 yılında Tonya'nın Hoşarlı Mahallesinde doğdu. İlkokulu aynı köyde, ortaokulu Tonya'da, öğretmen okulunu Çorum'da okuduktan sonra 1980 yılında KTÜ Orman Mühendisliği ünvanıyla mezun oldu. Orman Genel Müdürlüğü'nun muhtelif yer ve kademelerinde mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli idareler Genel Seçimlerinde Belediye Başkanı olarak seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta

 Ak Parti Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta

Ak Parti Vakfıkebir Belediye Başkan Adayı Muhammet Balta, 1966 yılında Trabzon Vakfıkebir'de doğdu. İlk ve ortaokulu Vakfıkebir'de, Liseyi Trabzon Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Muhammet Balta, 1999 yılında Trabzon İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. 2007 yılında Trabzon Belediyesi İl Genel Meclis Başkanı oldu. 2007-2009 yılları arasında Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı yaptı. 61 ve 62. hükümetlerde Çevre Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 25. ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili seçildi. Türkiye-Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. 27. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili olan Balta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası.

Ak Parti Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıoğlu

 Ak Parti Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıoğlu

Ak Parti Yomra Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıoğlu, 15 Ocak 1962 tarihinde Trabzon'un Yomra ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta tahsilini Yomra'da tamamlayan Sağıroğlu, 1980 senesinde Trabzon Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. Lüleburgaz'da vatani görevini tamamladıktan sonra bir süre ticari faaliyetlerde bulundu. 1986 senesinde T.C. Ziraat Bankası Yomra Şubesinde memur olarak göreve başladı. 1999 mahalli seçimlerinde Anavatan Partisi'inden Belediye Başkan adayı oldu. Seçimi kazanamayınca eski görevine geri döndü. Daha sonra eski memuriyetine dönerek Başbakanlık Müşavirliğine atandı. 3 Kasım seçimlerinin akabinde Turizm Bakanlığı İşletmeler ve Yatırımlar Genel Müdürlüğü'ne memur olarak atanan İbrahim Sağıroğlu, 28 Mart 2004 seçimlerinde Doğru Yol Partisi'inden Yomra Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde AK Parti'ye geçti ve 3. kez belediye başkanı seçildi. İbrahim Sağıroğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.