AK Parti Kocaeli İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

AK Parti'nin Kocaeli ilçe belediye başkan adayları, Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kocaeli’de halka tanıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın

 Tahir Büyükakın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 1969 yılında Kocaeli’nin Derince İlçesi’nde doğdu. Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Siyasall Bilimler Fakültesi kamu yönetimi bölümünden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi iktisat bölümünde araştırma görevllisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sırasıyla; 1995 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler fakültesi iktisat bölümü iktisat fakültesi anabilim dalı Yrd. Doçent kadrosuna atandı. 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. Makro İktisat bilim alanında çalışmaları ile doçent ünvanını aldı. Ekonomik krizler ve iktisat politikaları alanında da çalışmalarda bulundu. 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısı, 2014 yılında genel sekreter olarak atandı. 2017 yılında Bilecik Valisi olarak atandı. İyi derecede İngilizce bilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, evli ve 3 çocuk babası. 

Ak Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık

 Muzaffer Bıyık

Ak Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, 1977 Kocaeli doğumlu olup; İlk, orta ve lise öğretimini Kocaeli’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Muzaffer bıyık, gıda sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Ak Parti kuruluşundan bu yana çeşitli görevler üstlendikten sonra 2009-2018 yılları arasında Darıca Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Ak Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık evlli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz

 Zinnur Büyükgöz

Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, 1964 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. 1975 yılında Bakırköy Kocasinan İlkokulu’ndan, 1978 yılında Kadıköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan ve 1983 yılında ise Gebze İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde tamamladı. Eğitim hayatı için geldiği İstanbul’da sadece eğitim hayatı ile sınırlı kalmayıp, öğrencilik yıllarından itibaren sosyal ve siyasi hayatla hep iç içe bir yaşamı tercih etti. Çocuk yaştan itibaren ticaretle uğraşan Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, lisans eğitiminin son yılında kendi şirketini kurdu ve meslek hayatında 32 yıldır aktif olarak yer aldı. 32 yıllık ticaret hayatında özel sektör dışında kamu görevleri, sivil toplum kuruluşlarında kurucu oldu ve görev üstlendi. Ayrıca Darıca, Gebze ve Kocaeli’de siyasi görevler gibi bir çok farklı platformlarda faaliyetlerde bulundu. Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz evlli ve 4 çocuk babası.

Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün

 Zeki Aygün

Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, 1953 yılında Derince’de doğdu. İDMM Akademisi Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, Lüleburgaz Doysan Yağ Sanayi şantiye şef yardımcısı, Düzce Timak Tarım Aletleri fabrika inşaatlarında elektreik şantiye şefi görevlerini sürdürdü. 1981 yılından bugüne şirketin yönetim kurulu başkanlığını sürdürdü. Ak Parti Kocaeli il yönetim kurulu kurucu üyeliği, il başkan yardımcılığı ve Ak Parti Kocaeli Başkanlığı görevlerinde yer aldı. 24,25,26. Dönem Ak Parti Kocaeli Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. Ak Parti MKYK üyeliği yaptı. Orta derecede İngilizce bilen Ak Parti Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Kocaman

 Mustafa Kocaman

Ak Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Kocaman, 1976 yılında Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı. Yekın Doğu Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun oldu. 15 yıldır kendisine ait hukuk bürosunda avukatlık yapmakta. Bir çok STK’da görev aldı. Ak Parti Kartepe İlçe Yönetimi Siyasi ve hukuki işler başkanlığı, Kocaeli İl yönetim kurulu teşkilat başkanlığı ve Kartepe İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ak Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Kocaman evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan

 Adnan Turan

Ak Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan, 1973 yılında Kandıra’da doğdu. İlk ve ortaokuldan sonra Endüstri Meslek Lise Elektrik bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim  fakültesi işletme bölümü’nde okudu. Amatör ve profesyonel spor kulübü yöneticiliği ve başkanlığı, Kocaeli Kandıralılar Derneği yönetim kurulu üyeliği, Kocaeli aAmatör kulüpleri federasyon yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ak Parti’de 3. Dönemde yönetimde bulundu.İnsan haklarından sorumlu, ekonomik işlerden sorumlu, yerel yönetimlerden sorumlu ve teşkilatlardan sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ak Parti Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan evli ve 4 erkek çocuğu babası.

Ak Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer

 Ali Yıldırım Sezer

Ak Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, 1970 yılında Gölcük’te doğdu. 1987 yılında Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’ni bitiren Ak Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi’nde özel hukuk alanında tez aşamasında yüksek lisans yapmaktadır. Askerliğini Edirne’de askeri akim olarak yapmıştır. 1997 yılından beri Gölcük İlçesi’nde serbest avukat olarak çalışmaktadır. Kocaeli Barosu’nda 5 dönem yönetim kurulu üyeliği yapan Av. Ali Yıldırım Sezer, iki dönem genel sekreterlik, bir dönemde başkan vekilliği görevini yapmıştır. Kocaeli Barosu’nun geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurulunda da Türkiye Barolar Birliği delegesi seçilmiştir. Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi ve Gölcük kent konseyi yürütme kurulu üyesidir. İlim yayma cemiyeti Gölcük şubesi olan Av. Ali Yıldırım Sezer, GÖLASDER – Gölcük Emniyet Teşkilatını Güçlendirme Derneği, Gölcük Yelken Kulübü, GFSD – Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin kurucularından ve yönetim kurulu üyesidir. Ak Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ak Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir

 Hamza Şayir

Ak Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, 1972 yılında Ardahan’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ardahan’da tamamladı. Kadıköy Newport Üniversitesi İşletme bölümünden 2016 yılında mezun oldu. 16 yaşından bu yana yaşadığı Dilovası’nda sanayici olarak yaşamını sürdürdü. Siyasete 2011 yılında Dilovası İlçe Başkanlığı yöneticisi olarak işe başladı. Ak Parti Dilovası İlçe Teşkilatı’nda halkla ilişkiler birim başkanlığı ve sivil toplum kuruluşları birim başkanı olarak görevlerini sürdürdü. Ayrıca yerel seçimler, genel seçimler ve 16 Nisan halkoylamaasında ilçe SKM başkanlığı görevini üstlendi. Bir çok mesleki eğitim ve seminerlerin yanı sıra siyasi akademi, liderlik, siyasi eğitim ve sertifika programlarına da katıldı. Yabancı dili İngilizce olan Ak Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt

 Şener Söğüt

Ak Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, 1975 yılında Muş’ta doğdu. 40 yıldır Körfez’de ikamet ediyor. İlk, orta ve lise eğitimini Körfez’de tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve uluslararası ilişkiler mezunu. İş hayatında İGDAŞ veIZGAZ’da mühendis ve yöneticilik, Körfez Belediye Başkan yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Halende inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde ticaretle uğraşmaktadır. Siyasi hayatında kurucu gençlik kolları başkanı, ilçe yöneticiliği, meclis üyeliği ve son olarak da ilçe başkanı olarak görev yaptı. Ak Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi

 Bünyamin Çiftçi

Ak Parti Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, 1976 yılında doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Çayırova’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Çayırova’da 20 yıldır serbest İnşaat mühendisliği yapmaktadır. İnşaat mühendisleri odası Gebze temsilciliği ve çeşitli STK’ların yönetimlerinde görev yaptı. Siyasete Ak Parti’nin kuruluşu ile başladı. Ak Parti Çayırova Belde teşkilatında başkan yardımcılığı ve ilçe olduktan sonra da Çayırova kurucu ilçe başkanlığını yaptı. Yabancı dili İngilizce olan Ak Parti Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, şehir ve inşaat teknolojileri, spor, doğa seyahat ve kitap okuma ilgi alanlarıdır. Ak Parti Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi, evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım

 İsmail Yıldırım

Ak Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım, 1973 yılında Karamürsel’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karamürsel’de tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinden mezun oldu. 29 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçildi. 18 Ağustos 2010 tarihinde Ak Parti’nin Kocaeli il merkezinde düzenlediği miting töreninde dönemin başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rozet takmasıyla Ak Parti’ye katıldı. Ak Parti’nin başkan adayı olarak katıldığı 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçildi. Ak Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım, evli ve 3 çocuk babası.

Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı A. Sibel Gönül

 Sibel GönülMehmet Yasin Özlü

Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı A. Sibel Gönül, 1966 yılında doğdu. İzmit 50. Yıl ilkokulu, İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesi’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. 1987 yılından 2007 yılına kadar serbest mimar olarak çalıştı. Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği Kocaeli Mimarlar Odası Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Ak Parti’nin kuruluşunda kurucu il kadın kolları başkanlığı ve il yöetim kurulu üyeliği, Ak Parti Kocaeli il yönetiminde il sekreteri olarak görev yaptı. 2007 yılında milletvekili seçildi. TBMM’de Ak Parti Gurup Yönetim Kurulu üyeliği ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon Sözcülüğü görevlerini üstlendi. Ak Parti genel merkez kadın kolları MYK ve MKYK üyesi seçildi. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı görevi verildi. 2011 seçimlerinde, Ak Parti’den yeniden milletvekili seçildi. TBMM Kadın-Erkek fırsat eşitliği komisyonu başkanlığı ve sonrasında Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görrevlerini gerçekleştirdi. Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı A. Sibel Gönül, evli ve 2 çocuk annesi.  

Ak Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Mehmet Yasin Özlü

 Yasin Özlü

Ak Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Mehmet Yasin Özlü, 1980 yılında Başiskele’nin Yuvacık Beldesi’nde doğdu. İlkokulu Yuvacık İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimini İzmit’te aldı. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Ak Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları kurucu üyesidir. 2 dönem Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. Daha sonra Ak Parti İl Yönetim Kurulu’nda çeşitli görevlerde yer aldı. Sırasıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş. Gülen Yüzler Müdürlüğü ve özel kalem müdürlüğü, ardından Sekapark A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2015 yılında kurulan Ulaşım Park A.Ş. ve Antikkapı A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2015 yılında kurulan Ulaşım A.Ş. kurucu Genel Müdürü oldu. Ak Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Mehmet Yasin Özlü, iyi derecede ingilizce bilmekte, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.