Birçok ilde eğitime kar engeli

 Kar yağışı sebebiyle eğitime ara verilen il ve ilçeler;

Sivas, Niğde, Yozgat, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas ve Niğde'de il genelinde, Yozgat'ta il merkezinde, Kayseri'de taşımalı eğitim yapılan yerlerde, Kırşehir ve Nevşehir'de bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi ve kar yağışı nedeniyle Altınyayla, Doğanşar, Gemerek, Gürün, Hafik, Kangal, Ulaş, Şarkışla ve Zara ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim öğretim yapılmayacak. Daha öncede Sivas il merkezi ile Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı ilçelerinde de eğitime ara verildiği açıklanmıştı.

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kar yağışı ve fırtına nedeniyle il genelinde bugün eğitim ve öğretime ara verildi.

Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamaya göre kar yağışı ve tipi nedeniyle il merkezinde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretim bugün yapılmayacak.

Kayseri'de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde taşımalı eğitim yapılan okullar bugün tatil edildi.

Nevşehir'in Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçelerinde tipi ve karayolundaki aşırı buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bugün ara verildi.

Kırşehir'in Akçakent ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Tatvan

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Bu arada, kar yağışı Bitlis genelinde hayatı olumsuz etkiliyor. Trafikte zaman zaman aksama yaşanan kentte trafik polisleri, sürücüleri araçlarına zincir takmaları yönünde uyardı.

Samsun

Samsun'da 3 ilçe geneli ile 6 ilçede taşımalı eğitim yapılan okullarda kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte gece başlayan kar nedeniyle Ayvacık, Asarcık ve Ladik ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Canik, Alaçam, Atakum, Salıpazarı, Tekkeköy ve Terme ilçelerinde de taşımalı eğitim verilen okullarda bugün eğitim öğretim yapılamayacağı kaydedildi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ekinözü, Elbistan ve Göksun ilçelerinde etkisini artıran kar ve olumsuz hava şartları dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.

Hava koşullarına göre tatil süresinin uzatılabileceği belirtildi.

Ağrı ve Erzincan

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dün başlayan kar yağışının gece saatlerinde etkisini arttırması nedeniyle Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi hariç il merkezi ve diğer tüm ilçelerinde, Erzincan'ın da Otlukbeli, Kemah, Çayırlı, Tercan ve Üzümlü ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Erzincan'da, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Ordu

Ordu'nun Çamaş, Çatalpınar, İkizce, Kabadüz ve Kumru ilçelerinde de kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte dün etkisini gösteren kar nedeniyle Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin ardından, Çamaş, Çatalpınar, İkizce, Kabadüz, Kumru ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullarda, Altınordu ilçesinde Gerce, Gökömer, Cumhuriyet, Yağızlı mahallelerindeki, Fatsa'da Aslancami, Kösebucağı, Hatipli ve Geyikçeli mahallerindeki, Gülyalı ilçesinde Kestane, Alibey, Mustafalı ve Taşlıçay mahallelerindeki, Ünye'de ise Pelitliyatak, Yenikent ve Erenyurt mahallelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, Perşembe ilçesinde ise eğitim ve öğretimin devam ettiği ifade edildi.

Erzurum

Erzurum'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime bugün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Tunceli

Tunceli'de dün gece başlayıp halen etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması amacıyla Pülümür, Hozat, Mazgirt, Ovacık ve Nazımiye ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın bir gün süreyle ara verildi.

Kent merkezinin yanı sıra Pertek ve Çemişgezek ilçelerinde ise eğitimin devam edeceği belirtildi.

Sakarya

Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelinde taşımalı sistemle eğitim veren okullarda yarın eğitime ara verilecek.

Valilikten edinilen bilgiye göre, kentte akşam saatlerinde kentte etkili olan kar yağışından dolayı herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için Adapazarı, Serdivan, Karasu, Ferizli, Söğütlü, Hendek, Akyazı, Karapürçek, Sapanca, Arifiye, Pamukova, Geyve, Erenler, Kocaali, Kaynarca ve Taraklı olmak üzere tüm ilçelerde, taşımalı sistem kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.

Bingöl

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre yapılan değerlendirme sonucunda 14 Aralık Çarşamba günü il merkezi, bağlı belde ve köylerde ilk ve orta öğretime bir gün süre ile ara verildiği bildirildi.

Karlıova ilçesinde de kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edilmişti.

Tokat

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, yaptığı açıklamada, Tokat'ın belli yerlerinde kar yağışının devam ettiğini söyledi.

Başçiftlik ilçesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Yazıcı, Başçiftlik Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.

Kars

Kars'ta etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Kentteki tipi ve kar yağışı nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması için eğitime ara vermeyi kararlaştırdıklarını ifade eden Doğan, il genelindeki anaokullar, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın bir gün süreyle ara verildiğini kaydetti.

Bayburt'ta 

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Karabük

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ovacık ve Eflani'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini artırdığı belirtildi.

Söz konusu iki ilçede taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitime ara verildiği kaydedildi.

Kastamonu

İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

Bunun yanı sıra  Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Giresun

Kar yağışı nedeniyle Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi.

Alucra Kaymakamı ve Şebinkarahisar Kaymakam Vekili Ferhat Vardar, yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam ettiğini söyledi.

Sivas

Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Ordu

Ordu'da il Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte gün içerisinde etkisini gösteren kar nedeniyle Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Bolu

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Gerede'de sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yarın için eğitime ara verildi.

İlçede görev yapan engelli ve hamile kamu çalışanları da yarın idari izinli sayılacak.

Öte yandan Mengen ilçesine bağlı Pazarköy köyünde de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bitlis

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Bitlis merkez ve bağlı köylerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Elazığ

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Elazığ merkez ve merkeze bağlı belde ile köylerde 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Öte yandan, Karakoçan ilçesinde de kar yağışından dolayı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda da yarın eğitim öğretime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Düzce

Düzce'de akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Yozgat

Yozgat'ta Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim-öğretim gören öğrencilere bir gün süreyle okullar tatil edildi.

Gümüşhane

Gümüşhane'de yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim ve özel eğitim okullarının yarın tatil edildiği belirtildi.

Söz konusu ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren resmi ve özel, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerinin bir gün izinli sayılacağı kaydedildi.

Muş

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, ilçelerde eğitime ara verilmesi konusunun kaymakamlıklarca değerlendirileceği kaydedildi.

Konya ve Karaman'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime yarın ara verildi.

Konya

Konya ve Karaman'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime yarın ara verildi.

Karaman

Karaman'da da kar nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 14 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
AA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.